28 Recep 1444 Etkinlikleri

DÜNYADA HİZB-UT TAHRİR

28 Recep 1444 Etkinlikleri

Hilafet'in Kaldırılışının Hicri 102. Yıldönümü Münasebetiyle Gerçekleştirilen Etkinlikler

Hicri 28 Recep 1342, Miladi 3 Mart 1924 tarihinde gerçekleşen ve Müslümanların başına gelen en büyük felaket olan Hilafet’in yıkılışının hicri 102. yıldönümü münasebetiyle çeşitli ülkelerde etkinlikler gerçekleştirildi.

MALEZYA

Hizb-ut Tahrir Malezya tarafından Hilafet ile Malay dünyası arasındaki tarihsel ilişkiye ve Müslümanların Hilafeti yeniden kurma yükümlülüğüne vurgu yapan bir dizi seminer düzenlendi.

FİLİSTİN

Hizb-ut Tahrir Filistin tarafından "Hilafet Toprağı Özgürleştirir ve Onuru Korur" "Ey İslam Gençliği, Gelin ve Dininize Destek Olun" başlıklı etkinlikler gerçekleştirildi.

 

LÜBNAN

Hizb-ut Tahrir Lübnan, "Ya Aramızda Bir Hilafet ve Halife Olsaydı?!" başlıklı faaliyetler gerçekleştirildi.

SUDAN

Hizb-ut Tahrir Sudan, "Uyuşturucu savaştır. Hilafet ile kazanacağız" sloganıyla başlatılan kampanya çerçevesinde ümmeti uyuşturucu tehlikesi konusunda aydınlatmak ve köklü bir çözüm önermek için basın toplantısı düzenlendi. Devamında ülkenin çeşitli bölge ve yörelerinde çok sayıda kitlesel etkinlik yapıldı. Bu kapsamda Hizb-ut Tahrir Sudan Vilayeti Resmi Sözcüsü İbrahim Osman Ebu Halil başkanlığında bir heyet, Ulusal Radyo (Omdurman) Müdürü Usame Şerif ve Sudan Âlimler Birliği Genel Sekreteri ile görüştü görüştü ve kampanya hakkında bilgi verdi.

Sudan'da ayrıca farklı şehirlerde Hilafetin yıkılışının 102. yıldönümü sebebiyle etkinlikler düzenlendi.

MERKEZİ MEDYA OFİSİ KADIN KOLLARI

Hizb-ut Tahrir Merkezi Medya Ofisi Kadın Kolları “Gerçek Değişim Sadece Hilafet Çağrısıyla Mümkündür” başlıklı küresel çaplı kampanya başlattı. Kampanyada Müslüman ülkelerin daha parlak bir geleceğe nasıl ulaşacağı, Hilafetin insanlığın sorunlarına nasıl gerçek çözümler üreteceği ortaya konuldu.

 

TUNUS

Tunus'ta resmi parti olarak faaliyet gösteren Hizb-ut Tahrir, “Modern Devletin Çöküşü, Hilafet Devleti'nden Başka Kurtuluş Yoktur” başlıklı bildirileri halka dağıttı.

Ayrıca 25 şubat'da konu ile ilgili büyük bir konferans düzenlenecek.

Hizb-ut Tahrir Tunus tarafından 25 Şubat 2023 Cumartesi sabahı "Modernite Devletinin Çöküşü ve Hilafet Devleti Dışında Kurtuluş Yoktur" başlığı altında yıllık konferans düzenleneceği duyuruldu.

KENYA

Hizb-ut Tahrir Kenya, Hilafet'in yıkılışının Hicri 102. yıldönümü kapsamında 26 Receb 1444 / 17 Şubat 2023 günü Cuma namazından sonra ülke çapında gösteriler düzenledi.

KANADA

Hizb-ut Tahrir Kanada, Hilafet'in yıkılışının Hicri 102. yıldönümü münasebetiyle konferans düzenledi. Konferansta Prof. Dr. Muhammed Malkawi de bir konuşma yaptı.

DANİMARKA

Hizb-ut Tahrir, Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da da Hilafet semineri düzenledi.

HİZB-UT TAHRİR EMİRİ'NDEN 102. YIL MESAJI

Hizb-ut Tahrir Emiri Ata Bin Halil Ebu Raşta da Hilafet Devleti’nin Yıkılışının 102. Yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Ata Bin Halil Ebu Raşta, mesajında, Rasulullah (s.a.v..)in “Daha sonra ceberut bir saltanat olacaktır. O da Allah’ın dilediği kadar devam edecektir. Ardından Allah dilediği zaman onu ortadan kaldıracaktır. Sonra, nübüvvet metodu üzere Hilafet olacaktır. Sonra da sustu” müjdesini içeren hadisini hatırlatarak Hilafet'in yeniden kurulacağının vurguladı.

Video Linki

Hizb-ut Tahrir Emiri Ata Bin Halil Ebu Raşta’nın Hilafet Devleti’nin Yıkılışının 102. Yıl Dönümü Münasebetiyle Yaptığı Konuşma

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.