Ekonomik Krize İslami Çözüm Konferansı Tatvan

Ekonomik Krize İslami Çözüm

Ekonomik Krize İslami Çözüm Konferansı Tatvan

“Ekonomik Krizlere İslami Çözümler” başlıklı konferanslar serisine Bitlis’in Tatvan ilçesinde devam edildi.

Sabahın erken saatlerinde Tatvan’ın ileri gelenleriyle yapılan “Ekonomik Krize İslami Çözümler Söyleşisi”nin ardından yazarlarımız Tatvan halkının bilgilendirmek için Tatvan Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansta sunumlarını gerçekleştirdi.

Köklü Değişim Bitlis Temsilcisi M. Emin Çimen’in açılış konuşmasıyla başladı.

Açılış konuşmasının ardından kürsüye Köklü Değişim yazarlarından İslam İktisat Uzmanı M.Hanefi Yağmur çıktı.

M. Hanefi Yağmur, “Ekonomik Krizlere İslami Çözümler” başlıklı konuşmasında Türkiye'nin karşı karşıya olduğu ve giderek daha da derinleşen ekonomik krize yönelik İslami çözüm önerilerimizi 10 madde halinde sundu. 10 madde kapsamında “Enflasyon ve Hayat Pahalılığı, Sanayi Sektörü, Sanayi Politikası ve Yapılması Gerekenler, Tarım ve Hayvancılığın Yeniden Canlandırılması, İstihdam Sağlanması ve İşsizliğin Düşürülmesi, Gelir Dağılımındaki Adaletsizlik, Vergisiz Bir Ekonomi, Can Yakan Faturalar, Ticaretin Canlandırılması, Kamu Malının Korunması ve Tasarruf Tedbirleri, Uluslararası Kurumlar ve Anlaşmaların İptali” başlıkları detaylı şekilde Tatvan halkıyla paylaşıldı.

M.Hanefi Yağmur'un sunumundan sonra yapılan sinevizyon gösteriminin ardından İlahiyatçı Yazar Abdullah İmamoğlu, konuşmasını yapmak için kürsüye çıktı.

İmamoğlu konuşmasında; “İslami Çözümlerin Tatbiki” konulu sunumunu gerçekleştirdi.

İslâm iktisat nizamının çözümlerine ve nasıl uygulanacağına değindi. İmamoğlu, İslâm'ın mescit adabını vazettiği gibi iktisadi sorunlara da çözüm getirdiğini ve İslâm’ın bir hayat nizamı olduğunu yeniden Müslümanlara hatırlattı.

İslam 13 asır boyunca tatbik edildiği gibi, bu nizamı yeniden tatbik edecek olan Raşidi Hilafet Devleti’ni birlikte görmeyi ve yaşamayı tek bir yürek olarak Allah’tan niyaz ederek konferansa son verildi.

#EkonomikKrizeİslamiÇözüm

EKONOMİK KRİZE 10 MADDEDE İSLAMİ ÇÖZÜMLER RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.