Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşileri Antalya

Ekonomik Krize İslami Çözüm

Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşileri Antalya

“Ekonomik Krize İslami Çözüm” başlıklı söyleşi serisinin Antalya’da düzenlenen programı, iş adamları, STK’lar ve medya kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Sorunların sebebinin kapitalist iktisat nizamı olduğu, köklü çözümünün ise 13 asır tatbik edilmiş iman ettiğimiz İslam'ın nizamında olduğu somut örneklerle misafirlere anlatıldı.

Köklü Değişim Yazarı Yılmaz Çelik'in giriş konuşmasıyla başlayan söyleşi Köklü Değişim Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Uğurlu'nun "Ekonomik Krizlere 10 Maddede İslami Çözümler" başlıklı sunumuyla devam etti.

Uğurlu, sunumunda Türkiye'nin karşı karşıya olduğu ve giderek daha da derinleşen ekonomik krize yönelik hazırlanan İslami çözüm önerilerimizi 10 madde halinde açıkladı. 10 madde kapsamında “Enflasyon ve Hayat Pahalılığı, Sanayi Sektörü, Sanayi Politikası ve Yapılması Gerekenler, Tarım ve Hayvancılığın Yeniden Canlandırılması, İstihdam Sağlanması ve İşsizliğin Düşürülmesi, Gelir Dağılımındaki Adaletsizlik, Vergisiz Bir Ekonomi, Can Yakan Faturalar, Ticaretin Canlandırılması, Kamu Malının Korunması ve Tasarruf Tedbirleri, Uluslararası Kurumlar ve Anlaşmaların İptali” başlıkları detaylı şekilde misafirlerle paylaşıldı.

Ardından misafirlerin kıymetli görüşleri alındı ve soru-cevap bölümüne geçildi.

Sorulan soruları yazarlarımızdan İktisatçı Yazar Hakkı Eren yanıtladı. Katılımcılar görüş ve önerilerini belirttikten sonra Köklü Değişim Yazarı Yılmaz Çelik'in yaptığı kapanış konuşması ile program nihayetlendirildi.

#EkonomikKrizeİslamiÇözüm

EKONOMİK KRİZE 10 MADDEDE İSLAMİ ÇÖZÜMLER RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.