Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşisi Ankara, Çubuk

Ekonomik Krize İslami Çözüm

Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşisi Ankara, Çubuk

Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşilerine Ankara'nın Çubuk ilçesinde Devam Edildi.

Köklü Değişim Medya Genel Koordinatörü Sosyolog Süleyman Uğurlu, İslam İktisat Uzmanı M. Hanefi Yağmur, İlahiyatçı Abdullah İmamoğlu ve Mühendis Ahmet Aksu’nun sunumuyla gerçekleştirilen programda bugün yaşanan ve gittikçe şiddetini artıran ekonomik krizin sebepleri ve köklü çözümleri masaya yatırıldı.

Büyük emeklerle hazırlanan “Ekonomik Krize 10 Maddede İslami Çözüm” çalışmasını Köklü Değişim Medya Genel Koordinatörü Süleyman Uğurlu, misafirlere detaylı olarak anlattı.

Sunumda, Türkiye'nin karşı karşıya olduğu ve giderek daha da derinleşen ekonomik krize yönelik hazırlanan İslami çözüm önerilerimiz açıkladı.

Açıklanan 10 madde kapsamında; “Enflasyon ve Hayat Pahalılığı, Sanayi Sektörü, Sanayi Politikası ve Yapılması Gerekenler, Tarım ve Hayvancılığın Yeniden Canlandırılması, İstihdam Sağlanması ve İşsizliğin Düşürülmesi, Gelir Dağılımındaki Adaletsizlik, Vergisiz Bir Ekonomi, Can Yakan Faturalar, Ticaretin Canlandırılması, Kamu Malının Korunması ve Tasarruf Tedbirleri, Uluslararası Kurumlar ve Anlaşmaların İptali” başlıkları detaylı şekilde misafirlerle paylaşıldı.

13 asırlık İslam tarihinden verilen somut örneklerle İslam iktisat nizamının en doğru ve en başarılı nizam olduğu zihinlere nakşedildi.

Dünyaya egemen olan ve şu anda Türkiye’yi de kasıp kavuran ekonomik krizin yegâne sorumlusunun Kapitalist iktisat nizamı olduğu resmi istatistiklerle ortaya koyuldu.

Daha sonra soru-cevap bölümüne geçildi ve soruları kıymetli yazarlarımız yanıtladı. Bu bölümde misafirlerimizden gelen kıymetli görüş ve öneriler de dinlendi.

Yaklaşık iki aydır devam eden "Ekonomik Krize İslâmî Çözümler" başlıklı kampanyamız kapsamında ziyaret ettiğimiz şehirlerde seri bir şekilde gerçekleştirdiğimiz konferans ve söyleşi programlarımızda Hak ile Batıl arasındaki farkı, sorunun asıl kaynağının laik kapitalist nizam, köklü çözümünün ise İslam ve O’nun iktisat nizamı olduğunu her platformda ve her şartta dile getirmeye devam ediyoruz.

Konferans ve söyleşi programlarımıza iştirak eden, yoğun ilgi gösteren katılımcılara, misafirlerimize ve büyük bir çaba sarf edilerek hazırlanan "Ekonomik Krizlere İslâmî Çözümler" adlı çalışmamızı şehir şehir gezerek tükenmek bilmeyen enerjileriyle halkımıza anlatan çok kıymetli yazarlarımıza ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Allah razı olsun...

#EkonomikKrizeİslamiÇözüm

EKONOMİK KRİZE 10 MADDEDE İSLAMİ ÇÖZÜMLER RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.