Hizb-ut Tahrir Pakistan Vilayeti Resmi Sözcüsü Naveed Butt Serbest Bırakılsın

DUYURULAR

Hizb-ut Tahrir Pakistan Vilayeti Resmi Sözcüsü Naveed Butt Serbest Bırakılsın

Naveed Butt'un kaçırılmasının üzerinden 9 yıl geçti. Pakistan devletinin Naveed Butt'u bir an önce bırakması için 8 Mayıs 2021 Cumartesi günü saat 20:00'de Twitter Fırtınası düzenlenecektir.

Hizb-ut Tahrir / Pakistan Vilayeti Resmi Sözcüsü Naveed Butt, 11 Mayıs 2012 yılında Pakistan gizli servisi tarafından kaçırıldı. Dört çocuk babası 53 yaşındaki Naveed Butt, İslam ümmetinin ihlaslı ve sadık bir evladıdır. Naveed Butt, İslamabad’da ikamet eden Keşmirli tanınmış ve saygın bir aileden gelmektedir. Prestijli Lahor Mühendislik Üniversitesi’ni kazanmış, mezun olduktan sonra çok ileri düzeydeki ilminden dolayı yüksek lisans yapmak amacıyla Amerika’daki Chicago Illinois Üniversitesi’ne kabul edildi. Ülkesinde Nübüvvet metodu üzere Raşidi Hilafet Devletini kurmak için çalışmak üzere Pakistan’a dönme kararı almadan önce de yüksek bir maaşla Motorola şirketinde mühendis olarak çalıştı. Hilafet'i yeniden kurmak için lüks bir hayatı gönüllü olarak geride bıraktı. Yorulmadan yöneticilerin İslam’a ve Müslümanlara ihanetini, ABD’ye köleliklerini ifşa etti. Bu konuda yüzlerce basın açıklaması, onlarca makale kaleme aldı. Birçok basın toplantısı düzenledi, seminer ve konferanslar verdi, binlerce etkili insanla bir araya geldi. Hilafeti yeniden kurma yükümlülüğü ve detayları hakkında insanları aydınlatmak için Pakistan’ın dört bir yanını dolaştı. Siyasi ve entelektüel mücadelesi sırasında defalarca tutuklandı, hapis cezasına çarptırıldı, meydan okuması ve cesareti ile ünlendi.

Butt, ABD askeri kuvvetlerinin Abottabad saldırısı üzerine Pakistan rejiminin Amerikan köleliğine karşı başlatılan güçlü muhasebe kampanyasının ardından 11 Mayıs 2012 cuma günü, çocuklarını okuldan alırken, Pakistan devleti istihbarat birimleri tarafından kaçırıldı. Dokuz yıldır durumu hakkında ailesi tarafından herhangi bir haber alınamadı. Kaçırılmasının üzerinden 9 yıl geçti Pakistan devletinin Naveed Butt'u bir an önce bırakması için 8 Mayıs 2021 Cumartesi günü saat 20:00'de Twitter Fırtınası düzenlenecektir.

Rasûlullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem hadisi kutside şöyle buyurdu:

إِنَّ اللَّهَ قَالَ مَنْ عَادَى لِي وَلِيًّا فَقَدْ آذَنْتُهُ بِالْحَرْبِ “Kim benim dostuma düşmanlık ederse ben de ona harp ilan ederim.” [Buhari]

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.