“İki İlah Edinmeyin, O Ancak Bir İlahtır, O’nun İçin Yalnız Benden Korkun” [Nahl 51]

BASIN AÇIKLAMALARI

“İki İlah Edinmeyin, O Ancak Bir İlahtır, O’nun İçin Yalnız Benden Korkun” [Nahl 51]

Ey Müslümanlar! Muhakkak ki yeri, göğü ve âlemleri yaratan tek bir ilah vardır ve o da Rabbimiz Allah’u Teâlâ’dır! Hüküm ancak O’na aittir. Her kim O’ndan başka bir ilah edinirse bu açık bir küfürdür!

10 Kasım’da Edirne’de düzenlenen “Atatürk’ü Anma” törenlerinde insanlar saygı duruşunda iken “bu bir kıyamdır, Allah’ın kanununu bilmiyorsunuz, Batılı inançları getirdi, Allah’tan başka ilah yoktur” diyen 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Emine Şahin, önce gözaltına alındı ve akabinde çıkarıldığı mahkeme tarafından “Atatürk’ün manevi şahsına ve hatırasına muhalefet etmekten” dolayı dün tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bu garabete ilişkin Hizb-ut Tahrir Türkiye olarak kamuoyu ile aşağıdaki hususları paylaşıyoruz:

  1. Öncelikle tutuklanma haberinin duyulmasından sonra samimi bir şekilde Emine Şahin’e sahip çıkarak tutuklanmasına tepki gösteren tüm Müslümanlardan Allah Azze ve Celle razı olsun.
  2. Görüldüğü üzere Laik Kemalist rejim kendi beşeri ilahına yönelik en küçük bir muhalefeti, eleştiriyi ve ortaklığı dahi kabul etmezken, Müslümanlar nasıl olur da hüküm koyucu olarak Allah’tan başkasına rıza gösterebilir? Başımızdaki yöneticiler nasıl olur da Allah’ın dininden başka bir nizam ile hükmedebilir?
  3. Bu bacımız “Atatürk ilah değildir” dediği için tutuklandığına göre, laik rejim ve hizmetkârları nazarında zımnen Atatürk “ilah”, Anıtkabir “tapınak”, düzenlenen törenler ve saygı duruşları “ayin”, anıt defterleri ve münacaatlar “dua”, konulan çelenkler “sunak” ve dolayısıyla Kemalizm bir “din” kabul edilmekte demektir!
  4. AK Parti iktidarı ise gelinen bu noktada kendi bekasını korumak ve yaklaşan seçimleri atlatmak adına ezik, korkak ve kişiliksiz bir şekilde hareket etmektedir. Güya laik Kemalist tayfasını incitmemek uğrunda Allah’ı öfkelendirecek davranışlardan ve Müslümanlara eziyet eden zulümlerden sakınmamaktadır.
  5. Genç yaşında zindanın soğuk duvarlarıyla içine korku salınan mü’mine bacımız Emine Şahin, hiç üzülme ve sakın endişelenme. Zira Allah seninle birlikte olduktan sonra senden daha üstün, daha izzetli, daha mağrur kim olabilir ki? Senin yüzünü ak, sana zulmedip kendilerini ak zannedenlerin yüzünü kapkara kılan Rabbine şükret! Sen de Yusuf Aleyhi’s Selâm’ın dediği gibi de: قَالَ رَبِّ السِّجْنُ أَحَبُّ إِلَيَّ مِمَّا يَدْعُونَنِي إِلَيْهِ  “De ki: Rabbim! Bana zindan, onların istediği şeyden daha hayırlıdır” [Yusuf 33]

Ey Müslümanlar! Muhakkak ki yeri, göğü ve âlemleri yaratan tek bir ilah vardır ve o da Rabbimiz Allah’u Teâlâ’dır! Hüküm ancak O’na aittir. Her kim O’ndan başka bir ilah edinirse bu açık bir küfürdür! Öyleyse sadece heykel ve putlara karşı tepki göstermeyin! Hâşâ Allah’a yeryüzünde söz hakkı yoktur, İslam devlet işlerine karışamaz, hüküm koymada insan Allah’tan daha iyidir diyen laikliğe ve demokrasiye de tepki verin! Bu zehirleri bal ile karıştırarak İslam’danmış gibi gösterme gayretlerine de karşı çıkın! Elbette bu sizin için daha hayırlıdır.


حزب التحرير

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu

PDF'i indirmek için tıklayınız

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.