"Ekonomik Krize 10 Maddede İslami Çözümler" Konferansı Ankara'da Yapıldı

Ekonomik Krize İslami Çözüm

"Ekonomik Krize 10 Maddede İslami Çözümler" Konferansı Ankara'da Yapıldı

Türkiye’de derinleşerek devam eden ekonomik krize ilişkin çözüm önerilerimizi anlatmaya devam ediyoruz. Kamuoyuna yönelik yaptığımız basın toplantısının ardından Ankara Kocatepe Kültür Merkezinde ilk konferansımızı gerçekleştirdik.

 

Abdullah Özer tarafından sunumu yapılan konferansta Köklü Değişim Medya Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Uğurlu açılış konuşmasını yaptı.

Krizler karşısında herkesin, özellikle de devletin ve yöneticilerin sorumlu olduğunu ifade eden Uğurlu, ancak yöneticilerin bu sorumluluğu ihmal ettiklerini söyledi. İşte böylesi bir sorumluluk gereği Ekonomik Krizlere 10 Maddede İslâmi Çözümler başlıklı bir çalışmayı hazırladıklarını belirten Süleyman Uğurlu’nun ardından sözü İslâm İktisadı Uzmanı Muhammet Hanefi Yağmur aldı.

 

Yağmur’un sunumunu ise hazırlanan çözüm önerilerinin ilk 5 maddesinin detayları oluşturdu. “Enflasyon ve Hayat Pahalılığı”, “Sanayi Sektörü, Sanayi Politikası ve Yapılması Gerekenler, “Tarım ve Hayvancılığın Yeniden Canlandırılması”, “İstihdam Sağlanması ve İşsizliğin Düşürülmesi”, “Gelir Dağılımındaki Adaletsizlik” başlıklarını anlatan Hanefi Yağmur’u Araştırmacı Yazar Musa Bayoğlu’nun konuşması takip etti.

Bayoğlu konuşmasında; “Vergisiz Bir Ekonomi”, “Can Yakan Faturalar”, “Ticaretin Canlandırılması”, “Kamu Malının Korunması ve Tasarruf Tedbirleri” ile “Uluslararası Kurumlar ve Anlaşmaların İptali” başlıklarının detaylarını paylaştı.

Bayoğlu’nun ardından kürsüye İlahiyatçı Yazar Abdullah İmamoğlu geldi. İmamoğlu konuşmasında; İslâm iktisat nizamının çözümlerine ve nasıl uygulanacağına değindi. İmamoğlu, İslâm'ın mescit adabını vazettiği gibi iktisadi sorunlara da çözüm getirdiğini ve İslâm’ın bir hayat nizamı olduğunu yeniden Müslümanlara hatırlattı. 14 asır boyunca bu toprakların sefalet ve fakirlik görmediğini ifade eden İmamoğlu, bugünkü yaşanan krizden ve sorunlardan yeniden kurtuluşun da ancak özelde İslâm iktisat nizamı genelde de İslâm nizamı ile olacağını şanlı İslâm tarihinden yaptığı örneklerle ortaya koydu.

Ankara’nın dört bir yanından konferansı izlemeye gelen katılımcılara “Ekonomik Krizlere 10 Maddede İslâmi Çözümler” kitapçığı dağıtıldı.

Yapılan konuşmaların ve sinevizyon gösteriminin ardından konferans programı sona erdi.

#EkonomikKrizlereİslamiÇözüm

Ekonomik Krize 10 Maddede İslami Çözümler kitapçığını okumak için tıklayınız

1 Yorum Yapılmış
  1. Avatar icon png

    10 Ocak 2022

    Slm hayırlara vesile olmasını yüce allah dan diliyorum Rabbım sizin gibi yiğit lerimizin sayılarını artırsın davanızda ayaklarınızı sabit kılsın ayagınıza dolananlara Rabbım fırsat vermesin

Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.