"Toplumsal Çöküş - Sorunlar ve Çözüm" Konferansı Bursa

Toplumsal Çöküş - Sorunlar ve Çözüm

"Toplumsal Çöküş - Sorunlar ve Çözüm" Konferansı Bursa

“Tehlikenin Farkında Mısınız?” sloganıyla başlattığımız "Toplumsal Çöküş - Sorunlar ve Çözüm" kampanyasının dördüncü konferansını Bursa’da gerçekleştirdik.

Osmanlı İslam Devleti'ne başkentlik yapmış Bursa'daki "Toplumsal Çöküş - Sorunlar ve Çözüm" konulu konferans, Pazar günü Merinos Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Konferansın açılış konuşmasını, Köklü Değişim yazarlarından Serdar Yılmaz yaptı. Yılmaz, Türkiye’nin en temel sorunu olmasına rağmen gündemde yer almayan konu hakkında farkındalık oluşturmak ve köklü çözüm sunmak için başlatılan kampanya hakkında detayları paylaştı.

Serdar Yılmaz: "Bu halk, hamurunda, mayasında ve fıtratında İslam olan bir halktır. Ve bu toplum bizim toplumumuz, bu insanlar da bizim insanlarımızdır. Bu toplumu ve bu insanları asla düşmüş oldukları bataklığa terk etmeyeceğiz Allah’ın izniyle…" ifadeleriyle kararlı bir duruş sergileyeceklerini vurguladı.

Serdar Yılmaz’ın ardından kürsüye gelen Köklü Değişim yazarı Musa Bayoğlu, “Aile ve Toplumsal Çöküş” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Ailenin uluslararası sözleşmeler ve uyum yasalarıyla çökertilmek istendiğini vurgulayan Bayoğlu, “Aile hedef alındı. Nikah, ahlâk, namus kavramlarına savaş açıldı, yuvalar dağılıyor! Bugün ailenin bu durumdan kurtulması ancak Kur'an ve sünnetteki İslami hükümler ile mümkündür” ifadeleriyle köklü çözümün altını çizdi.

Bayoğlu’nun sunumunun ardından konferansın moderatörlüğünü üstlenen Köklü Değişim Bursa Temsilcisi Mehmet Çetinbudak acilen hayata geçirilmesi gereken çözümleri 10 maddede sıraladı.

Konferansın son konuşmacısı İlahiyatçı Abdurrahim Şen “Gençlik ve İslam’dan Kopuş” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Laik eğitim müfredatıyla gençliğin İslam’dan uzaklaştırıldığına ve düştüğü acıklı duruma dikkat çeken Şen, “Örgün ve yaygın yöntemleriyle bütün eğitim sistemi; yazılı, görsel ve sosyal çeşitleriyle bütün medya, İslâmî şahsiyeti inşa etmek üzere konumlanmadıkça toplumsal çöküşün önüne geçmek mümkün olmayacaktır” ifadesiyle hem soruna hem de çözüme ışık tuttu.

Bursa halkının yoğun katılımıyla gerçekleştirilen konferansın sonunda “Toplumsal Çöküş- Sorunlar ve Çözüm” konulu kitapçıklar misafirlere takdim edildi.

#TehlikeninFarkındamısınız

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.