"Toplumsal Çöküş - Sorunlar ve Çözüm" Söyleşisi Ankara

Toplumsal Çöküş - Sorunlar ve Çözüm

"Toplumsal Çöküş - Sorunlar ve Çözüm" Söyleşisi Ankara

“Toplumsal Çöküş - Sorunlar ve Çözüm” başlıklı kampanya kapsamındaki aktiviteler, siyasi parti, STK, medya temsilcileri ile eğitimci, iş adamı, ilahiyatçı, akademisyen ve kanaat önderlerinin katılımıyla gerçekleştirilen söyleşi ile Ankara’da devam etti.

İlahiyatçı Yılmaz Çelik’in açış konuşmasıyla başlayan söyleşi, Köklü Değişim Medya Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Uğurlu’nun sunumuyla devam etti. Sunumun ardından soru-cevap bölümüne geçildi ve konukların konu hakkındaki değerlendirmeleri dinlendi.

Katılımcılar soru, görüş ve yorumlarıyla değerli katkılarda bulunurken, çözüm hakkındaki sorular, Süleyman Uğurlu, İlahiyatçı Abdullah İmamoğlu ile Köklü Değişim yazarları Remzi Özer ve Emrah Petek tarafından cevaplandırıldı.

Söyleşide; toplumsal çöküşün emare ve görüntülerinden daha ziyade sebeplerinin ve köklü çözümün ele alındığı raporun özet sunumu gerçekleştirildi. Raporda istatistiki bilgilerin yer aldığı ancak sebepleri gölgelememesi adına bu istatistiki bilgilerden olabildiğince kaçınıldığı ifade edildi.

Sebepleri doğru teşhis etmenin doğru çözüme ulaşmadaki önemine binaen istatistiklerden ziyade sebeplere odaklanıldığı da yapılan açıklamalarda ortaya konuldu.

Raporun “bilgi yığınına” bir katkı sağlamak kastıyla değil de bilakis üzerinde tartışılsın ve çözümler üzerinde konuşulması için hazırlandığının altı çizildi.

“Tehlikenin Farkında mısınız?” mottosuyla hazırlanan kampanyanın raporu, toplumsal çöküşü 4 ana başlık altında inceliyor ve sorunlara köklü çözümler içeriyor. Bu başlıklar:

“Gençliği kaybediyoruz farkında mısınız?”

“Aileler parçalanıyor farkında mısınız?”

“Toplumsal çöküşün farkında mısınız?”

 “İslam’dan uzaklaştığımızın farkında mısınız?”

#TehlikeninFarkındamısınız

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.