Aile Nesil Toplum İslam İle Korunur

Aile Nesil ve Toplum İslam ile Korunur / Konferans ve Paneller

“AİLE VE TOPLUM İSLÂM İLE KORUNUR” KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ!

Hizb-ut Tahrir Türkiye tarafından düzenlenen “Aile ve Toplum İslâm ile Korunur” başlıklı konferans yoğun katılımla Ankara'da gerçekleştirildi.

Pursaklar Selçuklu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilmesi planlanan fakat keyfi ve anlamsız bir şekilde engelleme ile karşılaşan konferans Köklü Değişim Genel Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Ankaralı Müslümanların yoğun bir katılım sağladığı konferansın sunumunu M. Mustafa Onuk yaptı.

Taha Yılmaz Hoca tarafından yapılan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan konferansın birinci konuşmacısı Aile Danışmanı Süleyman Uğurlu oldu.

Uğurlu konuşmasında, özellikle son yıllarda iyiden iyiye ayyuka çıkan aile içi sorunlara, geç evlenen ya da evlenmeyen gençlere ve erken evlilik mağdurlarına değindi. Aile içi iletişim sorunlarının boşanmaları tetiklediğini ifade eden Süleyman Uğurlu, 7 maddeden oluşan tavsiyelerini de sıralayarak konuşmasını sonlandırdı.

Daha sonra, “Aile, Nesil, Toplum İslâm ile Korunur” kampanyasına özel olarak hazırlanan bir sinevizyon gösterimi yapıldı.

Sinevizyon gösteriminin ardından kürsüye gelen İlahiyatçı Abdullah İmamoğlu ise, toplumsal sorunların köklü çözümünün nasıl olacağını içeren konuşmasını sundu. Aileyi, nesli ve toplumu koruyacak yegâne unsurun İslâm olduğunu, İslâm nizamı uygulandığı zaman bu korumanın ancak mümkün olabileceğini ifade eden İmamoğlu, İslâm tarihinden örneklerle konuşmasını zenginleştirdi.

Abdullah İmamoğlu'nun konuşmasının ardından konferans sona erdi. 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.