Aile Nesil ve Toplum İslam ile Korunur / Konferans ve Paneller

Aile Nesil Toplum İslam İle Korunur

Aile Nesil ve Toplum İslam ile Korunur / Konferans ve Paneller

“AİLE, NESİL VE TOPLUM İSLÂM İLE KORUNUR!” KONFERANS VE PANELLERİ DEVAM EDİYOR!

Hizb-ut Tahrir Türkiye 'nin başlattığı uzun soluklu “Aile, Nesil ve Toplum İslâm ile Korunur!” kampanyası çerçevesinde konferans ve panel faaliyetleri Türkiye’nin farklı noktalarında sürüyor.

•BURSA / KARACABEY - 23 ŞUBAT 2020

Köklü Değişim olarak “Aile, Nesil ve Toplum İslâm ile Korunur!” başlıklı kampanya dâhilinde Karacabey'de Köklü Değişim Bursa Temsilciliği’nce yoğun katılımlı bir konferans gerçekleştirildi.

Program, Köklü Değişim Bursa Temsilcisi Mehmet Çetinbudak'ın kampanyanın amacı hakkında bilgilendirmesi ve Ömer Kızılyıl’ın Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Ardından konferansın konuşmacı konuğu Abdullah İMAMOĞLU konuşmasını yapmak üzere yerini aldı. İmamoğlu konuşmasında, İslâm’da ailenin önemi, ailenin ve neslin bozulmasına neden olan CEDAW, İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı kanunun topluma etkilerini ortaya koydu. Meselenin köklü çözümü hakkında da fikir veren İmamoğlu, İslâm’ın toplumun kalkınması için tek çözüm olduğunu, bu konuda ümmete düşen sorumlulukları, geçmişte İslâm’ın nasıl tatbik edildiğini ve bugün de Râşidî Hilafet ile tatbik edilerek kalkınmanın gerçekleşeceğini örneklerle anlattı.

•İSTANBUL / ÜSKÜDAR – 23 ŞUBAT 2020

“Aile, Nesil ve Toplum İslâm ile Korunur!” kampanyası çerçevesinde düzenlenen konferansların bir diğer noktası da İstanbul-Üsküdar’dı.

“Aile ve Toplum” konulu konferans Mustafa MERT’in kampanyanın amacı hakkında bilgilendirme yapmasının ve Ramazan AYDOĞAN’ın Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından başladı.

İlk konuşmacı Köklü Değişim yazarı Musa BAYOĞLU, İslâm’da ailenin önemi, ailenin ve neslin bozulmasına neden olan CEDAW, İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı kanunun topluma etkilerini ve bunların fesadından bireysel ve toplumsal olarak korunma yollarını içeren bir konuşma gerçekleştirdi.

İkinci konuşmacı Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut KAR ise İslâm’ın toplumu kalkındıracak yegâne ideoloji olduğunu, bu uğurda ümmete büyük sorumluluklar düştüğünü, geçmişte bu tür sorunların üstesinden İslâm’ın tatbikiyle gelindiğini ve bugün de Râşidî Hilâfet’in ikamesi neticesinde bu sorunların üzerinden gelineceğini, gerçek kalkınmanın ancak bu yolla mümkün olabileceğini ifade etti.

•İSTANBUL / GÜNGÖREN – 23 ŞUBAT 2020

Köklü Değişim İstanbul Temsilciliği Güngören temsilcilik ofisinde “Rakamlar ile Aile ve İstanbul Sözleşmesi” başlıklı bir panel gerçekleştirdi.

Panel, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Sonrasında İstanbul Sebahattin Zaim Üniversitesi öğrencisi Muhammet BUDAK sunumunu yaptı.

Budak konuşmasında, kâfir Batı’nın çok evlilik meselesi gibi konularla İslâm’ın fikir ve çözümlerine saldırdığına, kendi batıl fikir ve nizamlarının da topluma güzel gösterilmeye çalışıldığına değindi.

•MERSİN – 22 ŞUBAT 2020

Köklü Değişim Mersin Temsilciliği “İslâm’da Ailenin Önemi” konulu panel yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Sunuculuğunu Mazlum DEMİR’in yapmış olduğu program Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından küçük Muhammed Taha'nın okuduğu şiirle devam etti.

Ardından Hüseyin KAYA “Ailenin önemi, İslâm’ın aile kurumuna verdiği değer ve günümüz Türkiye’sinde kadının konumu” ekseninde bir konuşma yaptı. Kaya konuşmasında; Türkiye’de aile kurumunun yıpratılmaya çalışıldığını, adeta ailelerin dağıtılması için hukuki zemin oluşturulduğunu ifade etti. “İstanbul Sözleşmesi” ve “CEDAW” adı verilen Batı menşeli projelerin toplumu ifsat etme aracına dönüştürüldüğünü ifade eden Kaya, yuva hasreti çeken çocukların, iş hayatına atılarak özgürleştiğini vehmeden kadınların ve kadının beyanıyla cezaevlerini tıkılan babaların bu ülkede mutsuz ve huzursuz olduğunu söyledi. Bu sorunların yegâne çözümünün ise Avrupa komisyonlarının ortaya koyduğu batıl projelerle değil ancak İslâm içtimai nizamının tatbik edilmesiyle mümkün olduğunu ifade etti.

Program sinevizyon gösterimi ile sona erdi.

#AileyiNesliToplumuKoru

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.