Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşileri Ankara

Ekonomik Krize İslami Çözüm

Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşileri Ankara

Siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, yerel medya temsilcileri, eğitimci, iş adamı, ilahiyatçı, akademisyen ve kanaat önderleri ile bir araya gelinen "Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşileri” Ankara'da gerçekleştirildi.

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu üyesi Yılmaz Çelik’in açılış konuşmasıyla başlayan söyleşi Köklü Değişim Medya Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Uğurlu’nun "Ekonomik Krizlere 10 Maddede İslami Çözümler" başlıklı sunumuyla devam etti. Sunumun ardından soru-cevap bölümüne geçildi ve konuklar çözüm planı hakkında değerlendirmelerde bulundular.

Katılımcılar sorular, görüş ve yorumlarıyla değerli katkılarda bulunurken, çözüm planı hakkındaki sorular Köklü Değişim Yazarı Hakkı Eren, İslam iktisat uzmanı M. Hanefi Yağmur ve İlahiyatçı Abdullah İmamoğlu tarafından cevaplandırıldı.

Söyleşide; ekonomik krizin asıl kaynağının uygulanan kapitalist iktisat nizamı olduğu, borsa, faiz ve altın karşılığı olmayan para var olduğu sürece krizlerin sürekli tekrarlanacağı, can yakan faturalar ve zamlarla yoksulluğun devam edeceği, borçların katmerlenerek halkın sırtına yükleneceği örnekleriyle ortaya koyuldu.

Krizlerin ve sorunların kaynağı olan Kapitalist iktisat nizamı içerisinde kısır döngüye mahkûm edilmiş halktan saklanan krizlere köklü çözüm sunan İslam iktisat nizamının vergi, mülkiyet, sanayii ve ticaret politikası hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı. Acil alınacak tasarruf önlemleriyle ekonominin kısa sürede iyileşme görüleceği rakamlarla ortaya koyuldu.

Artık sorun üreten kapitalizm yerine İslami çözümlerin ve hükümlerin konuşulmasının zamanının geldiği ve her platformda en gür seda ile İslam'ın hükümlerinin dillendirilmesi gerektiği vurgulandı.

Bu tarz istişare ve çözüm toplantılarının her alanda ve daha sık yapılması gerektiği temennisiyle toplantı sona erdi.

#EkonomikKrizeİslamiÇözüm

EKONOMİK KRİZE 10 MADDEDE İSLAMİ ÇÖZÜMLER RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ

 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.