Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşileri Van

Ekonomik Krize İslami Çözüm

Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşileri Van

“Ekonomik Krize İslami Çözüm” başlıklı söyleşi serisinin Van’da düzenlenen programına, iş adamları, akademisyenler, STK’lar ve medya kuruluşları yoğun ilgi gösterdi.

Bilal ACAR'ın giriş konuşmasıyla başlayan söyleşi İslam İktisat Uzmanı M. Hanefi Yağmur'un "Ekonomik Krizlere 10 Maddede İslami Çözümler" başlıklı sunumuyla devam etti.

Söyleşide Türkiye'nin karşı karşıya olduğu ve giderek daha da derinleşen ekonomik krize yönelik İslami çözüm önerilerimiz 10 madde halinde sunuldu. 10 madde kapsamında “Enflasyon ve Hayat Pahalılığı, Sanayi Sektörü, Sanayi Politikası ve Yapılması Gerekenler, Tarım ve Hayvancılığın Yeniden Canlandırılması, İstihdam Sağlanması ve İşsizliğin Düşürülmesi, Gelir Dağılımındaki Adaletsizlik, Vergisiz Bir Ekonomi, Can Yakan Faturalar, Ticaretin Canlandırılması, Kamu Malının Korunması ve Tasarruf Tedbirleri, Uluslararası Kurumlar ve Anlaşmaların İptali” başlıkları detaylı şekilde misafirlerle paylaşıldı.

Sunumun ardından katılımcıların soru, görüş ve yorumlarıyla katkılarda bulunduğu söyleşi bölümüne geçildi.

Sorular, İslam İktisat Uzmanı M.Hanefi Yağmur, İlahiyatçı Yazar Abdullah İmamoğlu ve Köklü Değişim yazarlarından Ahmet Sapa tarafından yanıtlandı.

Yoğun bir katılıma sahne olan söyleşi, İslami çözümlerin ve hükümlerin konuşulması, kamuoyu yapılması gerektiği, her platformda en gür seda ile İslam'ın hükümlerinin dillendirilmesi gerektiği vurgulanarak nihayetlendirildi.

#EkonomikKrizeİslamiÇözüm

EKONOMİK KRİZE 10 MADDEDE İSLAMİ ÇÖZÜMLER RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.