Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşisi Ankara / Etimesgut

Ekonomik Krize İslami Çözüm

Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşisi Ankara / Etimesgut

Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşileri Serisi Ankara'da Devam Ediyor

"Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşileri” serisine Ankara'nın Etimesgut ilçesinde devam edildi.

Programımız, Köklü Değişim yazarı Yılmaz Çelik’in açılış konuşması ile başladı.

Ardından “Ekonomik Krize 10 Maddede İslami Çözüm” çalışmasını Köklü Değişim Yazarı İslam İktisat Uzmanı Muhammed Hanefi Yağmur, misafirlere detaylı olarak anlattı.

Sunumda, Türkiye'nin karşı karşıya olduğu ve giderek daha da derinleşen ekonomik krizin sebeplerine ve köklü çözümüne dair İslami çözümlerimiz ortaya koyuldu.

Açıklanan 10 madde kapsamında; “Enflasyon ve Hayat Pahalılığı, Sanayi Sektörü, Sanayi Politikası ve Yapılması Gerekenler, Tarım ve Hayvancılığın Yeniden Canlandırılması, İstihdam Sağlanması ve İşsizliğin Düşürülmesi, Gelir Dağılımındaki Adaletsizlik, Vergisiz Bir Ekonomi, Can Yakan Faturalar, Ticaretin Canlandırılması, Kamu Malının Korunması ve Tasarruf Tedbirleri, Uluslararası Kurumlar ve Anlaşmaların İptali” başlıkları detaylı şekilde misafirlerle paylaşıldı.

13 asırlık İslam tarihinden verilen somut örneklerle İslam iktisat nizamının en doğru ve en başarılı nizam olduğu anlatıldı.

Dünyaya egemen olan ve şu anda Türkiye’yi de kasıp kavuran ekonomik krizin yegâne sorumlusunun Kapitalist iktisat nizamı olduğu resmi istatistiklerle ortaya koyuldu.

Daha sonra soru-cevap bölümüne geçildi ve soruları Köklü Değişim Yazarı Kurtuluş Sevinç, Köklü Değişim Ankara Temsilcisi Kadir Kaşıkçı, Yılmaz Çelik ve Muhammed Hanefi Yağmur yanıtladı. Bu bölümde misafirlerden gelen görüş ve öneriler de dinlendi.

Son olarak Köklü Değişim Yazarı Yılmaz Çelik'in kapanış konuşması ile program nihayetlendirildi.

Yaklaşık iki aydır devam eden "Ekonomik Krize İslâmî Çözümler" başlıklı kampanyamız kapsamında ziyaret ettiğimiz şehirlerde seri bir şekilde gerçekleştirdiğimiz konferans ve söyleşi programlarımızda Hak ile Batıl arasındaki farkı, sorunun asıl kaynağının laik kapitalist nizam, köklü çözümünün ise İslam ve O’nun iktisat nizamı olduğunu her platformda ve her şartta dile getirmeye devam ediyoruz.

#EkonomikKrizeİslamiÇözüm

EKONOMİK KRİZE 10 MADDEDE İSLAMİ ÇÖZÜMLER RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ

 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.