HAFTALIK GÜNDEM DEĞERLENDİRME

Mescid-i Aksa'ya Yönelik Saldırılar - Özel Gündem

"Mübarek topraklar “İsrail”i kınamakla kurtulmaz! Birleşmiş Milletleri göreve davet etmekle kurtulmaz! Uluslararası toplumu harekete geçirmekle kurtulmaz! Tek derdi koktuklarını korumak olan bu pısırık, korkak yöneticiler eliyle kurtulmaz! Bugüne kadar kurtulmadı bundan sonra da kurtulmaz!"

MESCİD-İ AKSA’YA YÖNELİK SALDIRILAR
Bugün özel ve acil bir gündem ile karşınızda bulunuyorum. Bu toplantıyı, Yahudi varlığı işgalci “İsrail”in dün akşam Mescid-i Aksa’ya yaptığı baskın ve tutuklamalar sebebiyle gerçekleştiriyorum. Bir Ramazan ayında daha İşgalci Yahudiler yine azdılar, yine küstahlaştılar ve yine Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyip kadın erkek, yaşlı genç demeden Müslümanlara vahşice saldırdılar. Önce işgalci Yahudi yerleşimciler kutsal saydıkları Pesah Bayramı nedeniyle Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleme ve burada kurban kesme çağrıları yaptılar. Bunun üzerine onlara engel olmak isteyen Müslümanlardan bir grup, teravih namazının ardından Mescid-i Aksa içindeki Kıble Mescidi'ne girip kapıları kapattılar. Peşinden “İsrail” polisi Aksa’da görevli olan bütün Müslümanları zorla dışarı çıkarıp Kıble Mescidi’nin etrafını kuşattı. Mescidin çatısına çıkan bu eşkıyalar, camları kırıp ses bombası, göz yaşartıcı bomba ve kauçuk kaplı mermilerle Müslümanlara saldırdılar. Kıble Mescidinde ibadet eden Müslümanlara cop ve silahla saldıran bu katiller 200’den fazla Müslümanı gözaltına aldılar. 

Bu Ramazan ayını da işgalci Yahudiler yine boş geçmediler. Biliyorsunuz bu katiller geçen yıl Ramazan ayında aynı şekilde benzer saldırılar gerçekleştirmişlerdi. Müslümanların ibadetine engel olmuşlardı. Bir önceki sene yine Ramazan ayında 24 kardeşimizi şehit etmişlerdi, 500 kardeşimizi yaralamışlardı. Bunlar her yıl Ramazan ayında Mescidi Aksa’ya baskın düzenlemeyi, Filistin halkının üzerine bombalar yağdırmayı, kardeşlerimizi katletmeyi, kan dökmeyi adet haline getirdiler. Peki Neden? 2 milyardan fazla Müslümanın yaşadığı bir dünyada sadece 9 milyon nüfusa sahip korkaklar ordusu Yahudiler bu cesareti kimden nereden alıyorlar? 


Neden mi? Çünkü, Mescidi Aksa gasıp işgalci askerlerin postallarıyla kirletilirken Müslümanların başındaki yöneticiler Yahudi varlığıyla normalleşme peşinde koştular. İlişkilerini kuvvetlendirmek, ticaretlerini güçlendirmek, dostluklarını pekiştirmek için “İsrail” paçavrasını askerimize, Mehmetçiğe taşıttılar. Utanmadılar! Onların kanlı ellerini sıkmayı, saraylarında ağırlamayı, karşılıklı telefon görüşmesi yapmayı lütuf görüp diplomatik başarı saydılar. Halbuki Rabbimiz onlarla anlaşmayı yasaklıyor, onları dost edinmeyi zalimlik, rüsvaydık ve zillet olarak tanımlıyor. Allah Subhanehu ve Teala şöyle buyuruyor: 
يَٓا اَيُّهَا الَّذ۪ينَ اٰمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْيَهُودَ وَالنَّصَارٰٓى اَوْلِيَٓاءَۢ بَعْضُهُمْ اَوْلِيَٓاءُ بَعْضٍۜ وَمَنْ يَتَوَلَّهُمْ مِنْكُمْ فَاِنَّهُ مِنْهُمْۜ اِنَّ اللّٰهَ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِم۪ينَ
“Ey iman edenler! Yahudileri ve Hristiyanları kendinize dost edinmeyin. Onlar ancak birbirlerinin dostudur. Sizden kim onları dost edinirse şüphesiz o da onlardandır. Allah zalimler topluluğunu hidayete erdirmez.” (Maide 51)


Her yıl Ramazan ayında bu aşağılanmayı, bu acıyı yaşıyoruz? Neden peki?! İşgalci Yahudi varlığı “İsrail”, katil Netanyahu bu cesareti kimden nereden alıyor? Filistinli kardeşlerimizin kanları Mescid-i Aksa’nın halılarına dökülürken yöneticiler seçim meydanlarında seccadeyi istismar ederek oy istiyorlar. İşte Yahudiler cesareti bunlardan alıyorlar. 75 yıldır Kudüs işgal altında, bugüne kadar bu yöneticiler Kudüs davası için ne yaptılar söyleyin! Siyasi çıkarları için, koltukları için Filistin meselesini istismar etmekten başka ne yaptılar? Kudüs bizim davamızdır, Kudüs bizim sevdamızdır dediler ama işgalci “İsrail” ile normalleşerek Aksa’ya ihanet ettiler. Şimdi bakın İslam beldelerindeki yönetimler tek tek kınama mesajları yayınlayacaklar. İlk olarak hemen bizim Dışişleri Bakanlığı yayınladı. Ne diyor bakın? “İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesini, Kıble Mescidi’ne sığınanlara müdahale etmesini ve çok sayıda Filistinli sivili gözaltına almasını lanetliyoruz.” Başka, başka bir şey yok. “Saldırılar kabul edilemez, gerginliğin tırmanmasından endişe duyuyoruz, İsrail hükumetinin gerekli önlemleri almasını arzuluyoruz. Bu kadar… 


Ey Müslümanlar işte yöneticilerin yaptığı bu kadar! Kudüs ve tüm Filistin nasıl kurtulacak peki? Mübarek toprakları işgalden kim kurtaracak? Şunu kesin olarak bilin ki bu mübarek topraklar “İsrail”i kınamakla kurtulmaz! Birleşmiş Milletleri göreve davet etmekle kurtulmaz! Uluslararası toplumu harekete geçirmekle kurtulmaz! Tek derdi koktuklarını korumak olan bu pısırık, korkak yöneticiler eliyle kurtulmaz! Bugüne kadar kurtulmadı bundan sonra da kurtulmaz! Bundan dolayı biz size çağrı yapıyoruz. Çünkü Müslümanların başındaki yöneticiler nasihat almıyorlar, nasihat alacak konumda değiller. Dünya hayatı onları öyle kuşatmış, içinde bulundukları siyasi atmosfer onları öyle bir pisliğe hapsetmiş ki gözleri görmüyor, kulakları duymuyor. 


Size gelince siz, Allah Subhanehu ve Teala’nın “en hayırlı ümmet” diye vasfettiği İslam ümmetisiniz! Biz inanıyoruz ki Kudüs, Gazze, EL Halil ve Batı Şeria’daki Müslümanların derdi sizin de derdiniz. Onların üzüntüsü sizin de üzüntünüz, onların göz yaşı sizin de göz yaşınız. O halde bari siz Kudüs Davasını öksüz ve yetim bırakmayın! Filistin özgür değilken, Aksa hüzünlüyken, Kudüs öksüzken, yalancı siyasetçilerin, düzenbaz yöneticilerin kirli gündemlerinin parçası olmayın. Onlar yalan söylüyorlar, sözlerine inanmayın, vaatlerine kanmayın. Bakın 100 yıldır İslam’ın hükümleri ayaklar altında çiğneniyor. Ne yaptılar ne yapıyorlar? Kıymetli Müslümanlar! Kudüs bizim onurumuzdur, çünkü Mescidi Aksa Müslümanların ilk kıblesidir. Filistin toprakları Rasul SallAllahu Aleyhi ve Sellem’in İsra ve Miraç topraklarıdır. Allah’ın izniyle bu topraklar Hilafet ile Müslüman ordular tarafından çok yakında kurtarılacak. Hilafet nasıl ki Filistin’i Haçlılardan temizlediyse Yahudiler ve destekçilerinden de temizleyecek inşaAllah. Allah’ın izniyle bu mutlaka gerçekleşecektir. O halde size düşen bu devlet için, Raşidi Hilafet için çalışmaktır. Davanız İslam ve Hilafet davası olsun, yolunuz Rasulullah’ın yolu olsun. Allah’ım! Yardımını bizden esirgeme, nusretini yakınlaştır Ya Rabbi! Bu çağrımızı Müslümanlara ulaştır. Bu çağrılarımızı Müslüman ordulara ulaştır Ya Rabbi! Allah’ım, bizi hayırlı komutanlar ve ordular ile destekle. Mescidi Aksa'yı Yahudilerin pisliğinden temizle Ya Rabbi! Allah’ım, Müslümanların azimlerini güçlendir, saflarını, sözlerini, amellerini dinin ikamesi üzerinde birleştir Ya rabbi! Allah’ım, Yeniden Nübüvvet metodu üzere İkinci Raşid-i Hilafet Devletini kurmayı bize nasip eyle! Allah’ım Kudüs’ü özgürleştirecek ve Yahudileri oradan temizleyecek Raşid Halifeye biat etmeyi Müslümanlara nasip eyle.  


Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu
05 Nisan 2023  
 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.