BASIN AÇIKLAMALARI

"Sakın ha zalimlere meyletmeyiniz. Yoksa size de ateş dokunur." [Hud 113]

ABD'nin Ankara Büyükelçisi James Jeffrey, Türkiye'nin sıcak çatışmaya girmeme sınırlamasını kaldırması gerektiğini söyleyerek Türkiye'nin Afganistan'a muharip asker göndermesi gerektiğini ima etti.

ABD Başkanı Barack Obama, 01.12.2009'da New York West Point Askeri Akademisi'nde yaptığı konuşmada Afganistan stratejisini açıklayarak 30.000 ek asker gönderileceğini ve NATO müttefiklerinden de takviye kuvvetler beklendiğini belirtti. Hemen ardından, 02.12.2009'da ABD'nin Ankara Büyükelçisi James Jeffrey, Türkiye'nin sıcak çatışmaya girmeme sınırlamasını kaldırması gerektiğini söyleyerek Türkiye'nin Afganistan'a muharip asker göndermesi gerektiğini ima etti.

Sekiz yıldır kendi çıkarları uğruna Afganistan'ı harabeye çeviren, İslam'ın hurumatlarına saldıran, on binlerce Müslüman'ı katleden küfrün başı Amerika, Müslüman Afgan mücahitleri karşısında burnu sürtülüp bataklığa saplanınca kendini bu bataklıktan kurtarmak, imajını düzeltmek ve terörizmle mücadele saçmalığında kendini haklı gösterme gayesiyle Müslüman Türkiye ordusunu da bu vahşete ortak etmek için sık sık muharip asker talebini dile getirmektedir.

Türk yetkililerin bu husustaki hepsi birbirinden beter açıklamalarından biri Milli Savunma Bakanı'nın utanmaksızın küstahça yaptığı şu açıklamasıdır: "...Oradaki Türk askerleri de muharip güçtür. Sonuçta Türkiye, bu ülkeye işçi ya da sağlıkçı göndermemiştir." Zaten İslam'ı ve şiarlarını istismar ederek Amerikan projelerine hizmet etmeyi kendine görev addetmiş bir hükümetten de bu talebi dillendiren sömürgeci kafirlerin dillerini koparıp Afganistan'ı onlara mezar etmeleri beklenemezdi!

Ey Türkiye'deki Müslümanlar! Amerika'nın, Afganistan'daki Müslüman kardeşlerinizi katletmek için belirlediği yeni stratejisi karşısında el pençe duran ve bu kadar iğrençliklerine rağmen onları dost ve müttefik olarak niteleyen bu yöneticileri kaldırıp atmak için daha neleri yapmasını bekliyorsunuz! Müslüman kardeşlerinizi katletmek için ordular toplayan kafir Amerika'ya destek vermeleri hiç onurunuzu incitmiyor mu? Sakın ha sakın, Müslüman ordunuzun Müslüman kardeşlerinizle karşı karşıya gelerek birbirlerini öldürmelerine izin vermeyiniz! Yoksa her Müslüman'ın akan bir damla kanından siz de sorumlu olursunuz ki günah olarak bu sizlere yeter de artar bile!

وَمَنْ يَقْتُلْ مُؤْمِنًا مُتَعَمِّدًا فَجَزَاؤُهُ جَهَنَّمُ خَالِدًا فِيهَا وَغَضِبَ اللَّهُ عَلَيْهِ وَلَعَنَهُ وَأَعَدَّ لَهُ عَذَابًا عَظِيمًا 

Her kim bir mümini kasten öldürürse, onun cezası içerisinde ebediyen kalacağı Cehennem'dir. Allah ona gazap etmiş, onu lanetlemiş ve onun için büyük bir azap hazırlamıştır. [Nîsa 93]

 

 

حزب التحرير

Hizb-ut Tahrir Türkiye Resmi Sözcülüğü

PDF'i indirmek için tıklayınız

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.