DUYURULAR

Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun

Hizb-ut Tahrir, İslam ümmetinin Ramazan Bayramını tebrik ediyor ve Allah’tan, gelecek yıl bayrama devleti kurulmuş, dini hâkim kılınmış ve bayrağı dalgalanmış bir şekilde kavuşmasını umuyor.

Bismillahirrahmanirrahim, Âlemlerin, güneş ve ayın, hilal ve vakitlerin, muazzam arşın Rabbi Allah’a hamd olsun. Salat ve selam, devlet kuran, ümmet inşa eden Efendimiz Muhammed’in, Alinin ve ashabının üzerine olsun.

Hizb-ut Tahrir, İslam ümmetinin Ramazan Bayramını tebrik ediyor ve Allah’tan, gelecek yıl bayrama devleti kurulmuş, dini hâkim kılınmış ve bayrağı dalgalanmış bir şekilde kavuşmasını umuyor.

Bu yılki Ramazan da sıkıntılarla geçti. Mescidi Aksa, Yemen, Suriye, Bangladeş, Pakistan, Afganistan, Sudan, Nijer, Kırgızistan, Rusya, Somali ve diğer ülkelerde olduğu gibi ya doğrudan saldırılar ya da Irak, Mısır, Hindistan vb. ülkelerde olduğu gibi yöneticilerin vurdumduymazlığı ve yozlaşmışlığı yüzünden sıkıntılar, İslam ümmetini canını acıtmaya devam ediyor... İyilik ayında, Müslüman ülkelerde yaklaşık 200 milyon insan yetersiz beslenmeye maruz kalıyor. Yemen ve Suriye nüfusunun yarısı açlık çekiyor. Diğer Müslüman ülkelerdeki yoksulluk manzaraları ise vahim durumda. Namaz bile yöneticilerin yozlaşmışlığı ve cehaletinden nasibini aldı. Tekrarlanan salgının kötü yönetimleri sebebiyle Müslümanları camilerden yoksun ettiler, cemaat namazının şeklini bozdular.

Ey Müslümanlar! Ey insanlar için çıkarılmış en hayırlı ümmet! Ülkesi, Pasifik ve Hint Okyanusu arasında koridor olan, denizcileri, Akdeniz, Kızıldeniz ve Karadeniz’in efendisi olan bir ümmetin durumu nasıl böyle olabilir? Kara, deniz ve hava sahasından dünya ticaret yolları geçen, koridorları, askeri sevkiyatın bel kemiği olan bir ümmetin durumu nasıl böyle olabilir? Halkı, dünyanın en büyük zenginliğine sahip bir toprak üzerinde yürüyen, insan enerjileri durmaksızın gelişen, artan bir ülkenin durumu nasıl böyle olabilir? Hindistan, Çin ve Rusya’yı çevreleme, Amerika’yı uluslararası hegemonyadan dışlama ve Afrika kıtasındaki Avrupa etkisini sona erdirme olanağına sahip bir ümmetin durumu nasıl böyle olabilir?

Cevabı şudur: “Ümmet Hilafet elbisesini çıkardığında, Allah ona zillet ve rezalet elbisesini giydirdi.” Ömer İbn’ul Hattab şöyle dedi: “Biz, Allah’ın bizi İslam ile izzetlendirdiği bir kavimiz. İzzeti başka yerlerde ararsak, Allah bizi zillete düşürür.” 

Ey Müslümanlar! Ey görüş sahipleri ve medya platformları! Ümmet arasındaki kamuoyu, Hilafet lehinedir. Ancak ümmet, bu projenin ayrıntılarını açıklayan birilerine gereksinim duyuyor. Batı bu durumunun farkında, bu yüzden İslam’dan olmayan ayrıntıları Hilafete karıştırmak için sizin aracılığınızla kumpas kuruyor. Ki egemenlik sadece Allah’ın Şeriatına ait olmasın, ümmet ayağa kalkmasın. Düşünürler olarak, Şeriatın bu çağ için yetersiz olduğu kuşkularından kurtulmanızın zamanı gelmiştir. Bu görüş, maazallah küfrün kapılarından birisidir. Şeriat, günümüzdeki ve kıyamet gününe kadar yaratılacak insanlar için gelmiştir. Bunun nasıl olacağı meselesine gelince, Hizb-ut Tahrir, İslam’ın iktidarı devralma ve modern dünyaya liderlik etme potansiyelinin farkında olmanızı sağlayacak bilgileri Kur’an, Sünnet, İcmau’s sahabe ve köklü İslam mirasından sizin için derlemiştir. Yönetimden, ekonomiye, ictimai sisteme, kültüre, yargıya, düşünceye, siyasete ve diğer bölümlerine kadar ümmetin devlet kurmak için gerek duyduğu şeyler detaylıca açıklanmıştır. Bu kültürde egemenlik Şeriata aittir. Çünkü bu kültür, saf İslami kültürdür, herhangi küfür fikirleri ya da Şeriatları ona karışmamıştır.

Ey Müslümanlar! Ey güç ve kuvvet sahipleri! Damarlarınızdaki kan kaynamıyor mu? Yöneticilerin ihanetini görüyorsunuz. Onlar, deve kuşu gibi Batı konferanslarında efendileriyle birlikte yürüyorlar ve firavunlar gibi Müslüman ülkedeki halkların sırtına biniyorlar. Fransa’nın Peygamberinize hakareti ve Amerika’nın dininize olan küstahlığı sizi rahatsiz etmiyor mu? İçinizdeki Ebu Bekir Sıddık cesaretini körüklemiyor mu? El Mutasım rüzgârı gibi esmek için Şamlı mağdur özgür kadınların çığlıkları kalplerinizi titretmiyor mu? Ecel sizi ansızın yakalamadan ve sonra Allah sizi daha hayırlı birileriyle değiştirmeden önce Hizb-ut Tahrir’in Raşidi Hilafeti yeniden kurma projesine nusret vermek için acele edin. Allah Subhânehu ve Teâlâ şöyle buyurdu:

﴿وَإِن تَتَوَلَّوْا يَسْتَبْدِلْ قَوْماً غَيْرَكُمْ ثُمَّ لا يَكُونُوا أَمْثَالَكُمْ “Eğer O’ndan yüz çevirirseniz, yerinize sizden başka bir toplum getirir, artık onlar sizin gibi de olmazlar.” [Muhammed 38]

 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.