Yargı Zulmüne Dur De

Yargı Zulmüne Dur De / Hizb-ut Tahrir'in Çalışma Metodu

Hizb-ut Tahrir Yargılamaları Ve Yaşanan Hukuksuzluklar

Hizb-ut Tahrir; Ümmet ile bütünleşmesini sağlamış ve uluslararası bir güce sahip olarak çalışma sahasını her geçen gün artırmaktadır. Bugün Endonezya, Malezya, Avustralya, Bangladeş, Doğu Türkistan, Pakistan, Hindistan, Tacikistan, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan, Afganistan, Türkmenistan, Moğolistan, Rusya, Ukrayna, Tür-kiye, Yemen, Kuveyt, BAE, Irak, Suriye, Ürdün, Lübnan, Filistin, Bahreyn, Mısır, Sudan, Kenya, Tanzanya, Somali, Tunus, Cezayir, Fas, Libya, Almanya, Hollanda, Danimarka, Fransa, Avusturya, Belçika, İspanya, İngiltere, Polonya, ABD ve Kanada gibi ülkelerde faaliyet göstermektedir.

Hizb-ut Tahrir, kurulduğu 1953 yılından günümüze kadar çalışmasını fikrî ve siyasi mücadele yöntemi olarak belirlemiş ve şu ana kadar faaliyet gösterdiği hiçbir ülkede maddî bir eylemde bulunmamıştır. Bu konuda uluslararası bütün kuruluşların rapor-ları da bunu teyit etmektedir. Hizb-ut Tahrir, hiçbir uluslararası kuruluşun “Terör Ör-gütü” listesinde yer almamaktadır. Hatta çalıştığı bazı ülkelerde resmî statüye sahip bir parti olarak faaliyet göstermektedir.

Hizb-ut Tahrir; silahlı hareket metodunu benimsememekle kalmayıp, bu hareket metodunun Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem’in hareket metoduna uymadığını düşünmektedir. Bu görüşü, tüm İslâm âlemi tarafından da bilinmektedir.

https://www.facebook.com/yargizulmune...

https://twitter.com/yargizulmunedur

[email protected]

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.