Ekonomik Krize İslami Çözüm Konferansı Van

Ekonomik Krize İslami Çözüm

Ekonomik Krize İslami Çözüm Konferansı Van

“Ekonomik Krizlere İslami Çözümler” başlıklı konferanslar serisinin bu haftaki adresi Van’dı. Konferansı, Beyaz Saray Salonunda Van halkının katılımıyla gerçekleştirildi.

Kur'an tilaveti ile başlayan program Köklü Değişim Yazarı Bilal Acar'ın açılış konuşmasını ile devam etti. İslâm tarihindeki ekonomik refahtan bahseden Acar, İslam’ın hayat sahasında varlığıyla Müslümanların tekrar ekonomik refaha kavuşacağını aktardı, ardından sözü Köklü Değişim yazarlarından İslâm İktisat Uzmanı M. Hanefi Yağmur aldı.

Yağmur, “Ekonomik Krizlere İslami Çözümler” başlıklı konuşmasında, krizlerin sebeplerini ve İslâmi çözümleri paylaştı.

M. Hanefi Yağmur'un sunumundan sonra yapılan sinevizyon gösterimi sonrası kürsüye İlahiyatçı Yazar Abdullah İmamoğlu çıktı.

İmamoğlu, “İslâmi Çözümlerin Tatbiki” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

İslâm iktisat nizamının çözümlerine ve nasıl uygulanacağına değindi. İmamoğlu, İslâm'ın mescit adabını vazettiği gibi iktisadi sorunlara da çözüm getirdiğini ve İslâm’ın bir hayat nizamı olduğunu yeniden Müslümanlara hatırlattı.

Bugünkü kriz ve sorunlardan yeniden kurtuluşun da ancak özelde İslâm iktisat nizamı genelde de İslâm nizamı ile mümkün olacağını şanlı İslâm tarihinden yaptığı örneklerle ortaya koydu.

Konferans vesilesi ile İslâm’ın bir iktisat nizamının olduğu ve sahih çözümler içerdiği gerçeği Van halkı ile paylaşılmış oldu. 13 asır boyunca tatbik edildiği gibi, bu nizamı yeniden tatbik edecek olan Râşidî Hilâfet Devleti'ni birlikte görmek ve onun gölgesi altında yaşamak, tek bir yürek olarak Allah’tan niyaz edilerek konferans sona erdi.

#EkonomikKrizeİslamiÇözüm

EKONOMİK KRİZE 10 MADDEDE İSLAMİ ÇÖZÜMLER RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.