Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşileri İzmir

Ekonomik Krize İslami Çözüm

Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşileri İzmir

Türkiye'nin bir çok şehrinde siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, yerel medya temsilcileri, eğitimci, iş adamı, ilahiyatçı, akademisyen ve kanaat önderleri ile  "Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşileri” İzmir'de gerçekleştirildi.

Köklü Değişim yazarı Serdar Yılmaz' ın giriş konuşmasıyla başlayan söyleşi ilahiyatçı yazar Dr. Abdurrahim Şen'in "Ekonomik Krizlere 10 Maddede İslami Çözümler" başlıklı sunumuyla devam etti. Sunumun ardından soru-cevap bölümüne geçildi.

Katılımcıların bir kısmı sorularıyla bir kısmı da görüş ve yorumlarıyla değerli katkılarda bulundular. Sorulan sorular İktisatçı Yazar Hakkı Eren, İlahiyatçı Yazar Abdullah İmamoğlu ve Dr. Abdurrahim Şen tarafından cevaplandırıldı.

Söyleşide; bugün ekonomik krizlere yönelik çözüm diye konuşulanların büyük bir çoğunluğunun, krizlerin ve sorunların kaynağı olan bu sistem içerisinde ve Kapitalist ekonomi kuralları içerisinde dönüp dolaştığı, halkının büyük bir çoğunluğu Müslüman olan bir ülkede nedense İslami çözümler ve hükümlerin hiç gündeme gelmediğine vurgu yapıldı.

Oysaki İslam’ın bir çok konuda olduğu gibi ekonomi ve iktisad alanında da çok detaylı ve teferruatlı hükümleri olduğu ortaya konuldu.

Artık İslami çözümlerin ve hükümlerin konuşulması gerektiği, her platformda en gür seda ile İslam'ın hükümlerinin dillendirilmesi gerektiği vurgulandı.

Bu tarz istişare ve çözüm toplantılarının her alanda ve daha sık yapılması gerektiği temennisi ve vurgusuyla toplantımız sona erdi.

Davetimize icabet eden Yeniden refah partisi, Özgür-der, Özgünder, Özedönüş derneği, Zehra Vakfı, Medzehra vakfı, Diyanet camiası, eğitimci, akademisyen, iş adamı, ilahiyatçı ve kanaat önderlerinden tüm katılımcılara iştiraklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Rabbimizden bu gibi oturum ve toplantıları hayırlara vesile kılmasını niyaz ediyoruz.

#EkonomikKrizeİslamiÇözüm

EKONOMİK KRİZE 10 MADDEDE İSLAMİ ÇÖZÜMLER RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ

PDF'i indirmek için tıklayınız

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.