Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşisi İstanbul, Üsküdar

Ekonomik Krize İslami Çözüm

Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşisi İstanbul, Üsküdar

Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşileri serisine İstanbul Üsküdar’da devam edildi.

Köklü Değişim Medya İstanbul ofisinde gerçekleşen söyleşi programımız, Köklü Değişim Yazarı Muhammed Emin Yıldırım’ın açılış konuşmasıyla başladı.

Ardından Köklü Değişim Yazarı Musa Bayoğlu, büyük emeklerle hazırlanan “Ekonomik Krize 10 Maddede İslami Çözüm” raporunu misafirlere özet olarak anlattı.

Sunumda, Türkiye'nin karşı karşıya olduğu ve giderek daha da derinleşen ekonomik krize yönelik hazırlanan İslami çözüm önerilerimiz paylaşıldı.

Açıklanan 10 madde kapsamında; “Enflasyon ve Hayat Pahalılığı, Sanayi Sektörü, Sanayi Politikası ve Yapılması Gerekenler, Tarım ve Hayvancılığın Yeniden Canlandırılması, İstihdam Sağlanması ve İşsizliğin Düşürülmesi, Gelir Dağılımındaki Adaletsizlik, Vergisiz Bir Ekonomi, Can Yakan Faturalar, Ticaretin Canlandırılması, Kamu Malının Korunması ve Tasarruf Tedbirleri, Uluslararası Kurumlar ve Anlaşmaların İptali” başlıkları yer aldı.

Dünyaya egemen olan ve şu anda Türkiye’yi de kasıp kavuran ekonomik krizin yegâne sorumlusunun kapitalist iktisat nizamı olduğu resmi istatistiklerle ifade edildikten sonra 13 asırlık İslam tarihinden verilen somut örneklerle İslam iktisat nizamının en doğru ve en başarılı nizam olduğu ortaya koyuldu.

Daha sonra soru-cevap bölümüne geçildi ve soruları kıymetli yazarlarımız İktisatçı Hakkı Eren, İlahiyatçı Abdullah İmamoğlu ve Köklü Değişim Medya Genel Koordinatörü Mahmut Kar yanıtladı. Bu bölümde misafirlerimizden gelen görüş ve öneriler de dinlendi.

Yaklaşık 3 aydır devam eden "Ekonomik Krize İslâmî Çözümler" başlıklı faaliyetlerimiz kapsamında ziyaret ettiğimiz şehirlerde seri bir şekilde gerçekleştirdiğimiz konferans ve söyleşi programlarımızda Hak ile Batıl arasındaki farkı, sorunun asıl kaynağının laik kapitalist nizam, köklü çözümünün ise İslam ve O’nun iktisat nizamı olduğunu her platformda ve her şartta dile getirmeye devam ediyoruz.

#EkonomikKrizeİslamiÇözüm

EKONOMİK KRİZE 10 MADDEDE İSLAMİ ÇÖZÜMLER RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.