Ey Müslümanlar Gelin!  Müjdelerin Gerçek, Bayramların Bayram Olacağı Hilafet İçin Hep Birlikte Çalışalım!

BASIN AÇIKLAMALARI

Ey Müslümanlar Gelin! Müjdelerin Gerçek, Bayramların Bayram Olacağı Hilafet İçin Hep Birlikte Çalışalım!

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu olarak genelde tüm İslam âleminin, özelde ise Türkiye’de yaşayan Müslüman kardeşlerimizin Kurban Bayramı’nı [Iyd’ul Adha] en samimi duygularımızla tebrik ediyoruz. Bizleri bayrama kavuşturan Allah Subhanehu ve Teâlâ’ya hamd ve senalar olsun.

Bayramlar birlik ve beraberlik günleridir. Allah Azze ve Celle’nin bizler için tayin ettiği sevinç günleridir. Müslümanlar arasındaki kardeşliğin pekiştirildiği, ayrılıkların giderildiği, düşmanlıkların bitirildiği, komşu ve akrabalar arasında sıla-i rahimlerin yapıldığı, sevgiye ve merhamete en fazla ihtiyaç duyan çocukların ve yaşlıların sevindirildiği nadide günlerdir.

Birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, bizleri birbirimize bağlayan yegane bağ İslam akidesidir. İslam akidesi; Türk’ü, Kürt’ü, Arap’ı, Acem’i, Laz’ı, Çerkez’i, siyahı ve beyazı ile hepimizi birbirimize kardeş kılmıştır. Yine İslam, mallarımızı ve canlarımızı birbirine haram kılmıştır. Birbirimize merhamet etmeyi, birbirimizi sevmeyi ve zor zamanlarda birbirimizin yardımına koşmayı emretmiştir. Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem şöyle buyurmaktadır: يُسْلِمُهُ وَلاَ يَظْلِمُهُ لاَ الْمُسْلِمِ أخُو اَلْمُسْلِمُ

“Müslüman Müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez ve onu (düşmana) teslim etmez.” [Buhari]

İslam’ın hayatımızda hakim olduğu, İslami bir devletimizin var olduğu o eski günlerde biz, bayramları acı değil sevinç gözyaşlarıyla karşılayan bir ümmettik. Kelime-i Tevhid sancağının altında, Hilafet Devleti’nin gölgesinde güven ve huzur içinde bayrama kavuşan, bayramı fetih müjdeleriyle karşılayan bir ümmettik. Şimdi ise bayramlarımızda sevinç değil hüzün var, Müslümanlar arasında birlik değil ayrılık var, topraklarımızda güven değil işgal var. İslam beldelerinde Müslümanların kanı oluk oluk akıyor. Irak, Afganistan, Suriye, Doğu Türkistan ve diğer beldelerimizde masum çocuklarımız inim inim inliyor.

Ey Müslümanlar! Biz, insanlık için çıkarılmış en hayırlı ümmetiz. Biz, Allah’ın vaadinden hiçbir zaman ümidini kesmeyen ve yeryüzünde İslam’ın yeniden hâkim olacağına inamış bir ümmetiz. İşte bu ümmet Allah’ın yardımı ile yeniden ayağa kalkacak ve Allahu Ekber nidaları Endenozya’dan Fas’a kadar tüm dünyada yankılanacaktır. Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem’in La İlahe İllallah yazılı ukab sancağı yeniden semalarda dalgalanacaktır. Zira her gün ciğerlerimizi dağlayan ve kadim dostluğumuzu bozmayı amaçlayan fitne ateşi bu sayede sönecektir! İnsanca bir yaşam için adeta ölüme yolculuk yapan muhacirler bu sayede yurtlarına kavuşacaklardır! Müslümanlar için kutsal olan Mescid-i Aksa ancak bu şekilde esaretten kurtulacaktır! O halde hep birlikte İslam’a ve bizler için tek kurtuluş reçetesi olan İslam’ın hükümlerine tabi olalım. İslami bir hayatı yeniden başlatmak için mücadele edelim. Sömürgeci kâfirlerden, işbirlikçi yönetimlerden ve bize zorla dayatılan milliyetçilik, demokrasi ve laiklik gibi düşünce ve düzenlerden yüz çevirelim. Gelin! Müjdelerin gerçek, bayramların bayram olacağı Hilafet için hep birlikte çalışalım!

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.