Hilafetin Yıkılışının 101. Yıl Dönümünde Mescid-i Aksa'dan Ümmete ve Ordularına Çağrı

DÜNYADA HİZB-UT TAHRİR

Hilafetin Yıkılışının 101. Yıl Dönümünde Mescid-i Aksa'dan Ümmete ve Ordularına Çağrı

Hizb-ut Tahrir / Filistin, 4 Mart 2022 tarihinde Cuma namazından sonra, mübarek El Aksa Camii'nden Ümmete ve ordularına bir çağrıda bulunarak, Hilafeti kurmak ve dava taşıyıcılarını desteklemek için acele etmeleri çağrısında bulundu.

Filistin Medya Bürosu Üyesi Dr. Musab Ebu Arkub’un yaptığı konuşmada, bugün hem Ümmetin, hem de insanlığın, Hilafet Devleti'nin doğuşuna son derece ihtiyacı olduğunu açıkladı.

Dr. Musab Ebu Arkub, Ümmetin hala Filistin, Şam, Irak, Afganistan, Hindistan, Myanmar ve dünyanın her yerinde Hilafetin yıkılışının felaketini yaşadığını ve cani kapitalist sistemi devirmek için bugün yeni bir küresel güce ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Dr. Musab Ebu Arkub, "Dünya, Amerika, Rusya, İngiltere, Fransa ve Çin gibi büyük ülkelerin cürmünden kurtulabilmek için  İslam'a ve Hilafet Devletine ihtiyaç duymakta, çünkü onların insanlığa karşı suçları utanç vericidir. Hilafet Devleti insanlığın kurtarıcısıdır ve uluslararası ilişkileri değiştirip tekrar eski haline getirecektir, tüm dünyadaki zayıfların sığınağı olacaktır."

Gösteride binlerce Müslüman Hilafet için haykırdı, Ümmetin ordularını desteklemeye, seferber etmeye ve tahtları devirmeye çağırdılar.

Hizb-ut Tahrir Filistin Merkezi Medya Ofisi

#YenidenHilafet #ReturnTheKhilafah #أقيموا_الخلافة

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.