Pakistan Karaçi'de Büyük Bir Yürüyüş Düzenledi

DÜNYADA HİZB-UT TAHRİR

Pakistan Karaçi'de Büyük Bir Yürüyüş Düzenledi

10 Şubat 2010 tarihinde Hizb-ut Tahrir / Pakistan Vilâyeti, Pakistan'ın ticari merkezi olan 20 milyon nüfuslu Karaçi kentinde büyük bir yürüyüş düzenledi.

10 Şubat 2010 tarihinde Hizb-ut Tahrir / Pakistan Vilâyeti, Pakistan'ın ticari merkezi olan 20 milyon nüfuslu Karaçi kentinde büyük bir yürüyüş düzenledi. Zerdari'ye bağlı emniyet güçleri yürüyüşe katılmak isteyen yüzlerce kişiyi zorbaca engellemek isteyerek kimlik soruşturmasına tabi tuttular.

Yürüyüş; Amerikan yargısının Pakistan'lı saygıdeğer nörolog Afiyet Sıddıki hakkında beş yıl süreyle Amerikan despotluğunun esareti altında işkence görmesi ve üç çocuğundan mahrum edilmesi sürecinden sonra işlemediği bir suça rağmen, suçlu bulmasını protesto etmek amacıyla düzenlenmiştir.

Yürüyüş esnasında göstericiler "Ey Pakistan ordusu, Afiyet'in öcünü al, Hilafeti yeniden kur", "Amerikan varlığına son" gibi afiş ve pankartlar taşıdılar. Protestocular ayrıca İslam beldelerindeki Amerikan varlığına son verecek ve beldeleri kalkan misali her türlü vahşilikten koruyacak Hilafetin yeniden kurulması için, Pakistan ordusundan nusret talep ettiler.

حزب التحرير
Hizb-ut Tahrir

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.