BASIN AÇIKLAMALARI

"Şüphesiz izzet Allah'a, resulüne ve müminlere aittir." [Munafikun 63]

Tüm dünya bilmektedir ki Afganistan'da bataklığa gömülen Amerika, iktidara taşıdığı ajanı Pakistan hükümeti ile birlikte hareket ederek Afganistan işgaline ve orada yaptığı vahşi katliama Pakistan'ı da ortak etmek istemektedir.

  Başbakan Erdoğan 24.10.2009'da Pakistan'a iki günlük bir ziyarette bulundu. Erdoğan, Pakistan Senatosu ve Ulusal Meclisi'nin ortak oturumunda parlamenterlere yaptığı konuşmada şöyle dedi: ''İnsanlığın ortak düşmanı olan terörizme karşı Pakistan'ın fedakarca sürdürdüğü mücadelesini mutlaka başarıya götüreceğine inanıyorum. Terör ve aşırılıkla mücadelede yalnız değilsiniz... Her işin en hayırlı olanı orta olanıdır, aşırı uçlar değildir. Aşırılıklara asla prim veremeyiz..."

      Tüm dünya bilmektedir ki Afganistan'da bataklığa gömülen Amerika, iktidara taşıdığı ajanı Pakistan hükümeti ile birlikte hareket ederek Afganistan işgaline ve orada yaptığı vahşi katliama Pakistan'ı da ortak etmek istemektedir. Dolayısıyla Başbakanın "İnsanlığın ortak düşmanı olan terörizme karşı Pakistan'ın fedakarca sürdürdüğü mücadelesini mutlaka başarıya götüreceğine inanıyorum" ifadesinin tek bir anlamı vardır ki o da Amerika'nın, uşağı olan Pakistan yöneticilerini yanına alarak terörizmle mücadele adı altında İslam'a ve oradaki Müslümanlara karşı yürüttüğü vahşi operasyonlarına destek veriyorum demektir. Zira çoluk çocuk, yaşlı genç ve kadın erkek demeden Afganistan ve Pakistan'daki Müslümanları gece gündüz katleden Amerika'dır.

     Başbakan, "Terör ve aşırılıkla mücadelede yalnız değilsiniz" derken gerçekten de doğruyu söylemiştir. Çünkü bundan birkaç ay önce Türkiye'de AKP hükümetinin emniyet birimleri tarafından 200 Hizb-ut Tahrir şebabının gözaltına alınıp 80'den fazlasının hapse atılması ve yine Erdoğan'ın Pakistan ziyaretinden kısa bir zaman önce Amerikan uşağı Pakistan hükümeti tarafından da Hizb-ut Tahrir şebabından 30 kişinin tutuklanması her iki hükümetin terörizmle mücadele adı altında İslam'a ve onun için çalışan muhlis kimselere karşı ortaklaşa çalıştığını göstermektedir. Tüm bunların sonucunda da her iki hükümetin de "aşırı uç ve aşırılıktan" kastettiklerinin İslam ve bu ümmetin hayrı için çalışıp çabalayan Müslümanlar olduğu anlaşılmaktadır.

Ey Müslümanlar!

     Teröre karşı mücadele adı altında İslam beldelerini işgal eden Amerika'nın politikalarını gerçekleştirmek üzere yıllardan beri terör terör diyerek ümmetin ömrünü yiyip bitiren, muttaki evlatlarını zindanlara atan, servetlerini heba eden, izzeti ve şerefi sömürgeci kafirlerde arayan birbirinin ikizi olan bu uşak yöneticileri kaldırıp atarak sizleri, içerisinde bulunduğunuz bu zelil durumdan kurtaracak olan Hilafet Devleti'ni kurmak için çalışan Hizb-ut Tahrir'e ve muhlis şebabına destek veriniz.

 

حزب التحرير

Hizb-ut Tahrir Türkiye Resmi Sözcülüğü

PDF'i indirmek için tıklayınız

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.