Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/hizbturkiy/domains/hizb-turkiye.com/public_html/parametre.php on line 144
"Toplumsal Çöküş - Sorunlar ve Çözüm" Diyarbakır
"Toplumsal Çöküş - Sorunlar ve Çözüm" Diyarbakır

"Toplumsal Çöküş - Sorunlar ve Çözüm" Diyarbakır

“Toplumsal Çöküş - Sorunlar ve Çözüm” başlıklı kampanyamızın söyleşiler serisine STK temsilcileri, imam hatipler ve kanaat önderlerinin iştirakiyle Diyarbakır’da devam edildi.

Düzenlediğimiz kahvaltı programında Köklü Değişim Yazarı Musa Bayoğlu, toplumsal çöküş için hazırlanan rapor hakkında bilgiler verdi. Dört başlıkta hazırlanan raporda, “Gençliği kaybediyoruz farkında mısınız?”, “Aileler parçalanıyor farkında mısınız?”, “Toplumsal çöküşün farkında mısınız?”, “İslam’dan uzaklaştığımızın farkında mısınız?” konularına değinildi ve istatistiki bilgilerle çöküşün vahameti gözler önüne serildi.

MUSA BAYOĞLU

Ardından Köklü Değişim Yazarı İlahiyatçı Abdullah İmamoğlu, toplumsal çöküşün köklü çözümünü ortaya koyan sunumunu gerçekleştirdi.

İmamoğlu, İslam nizamı ile yönetilirken toplumun hangi duygu ve fikirlere sahip olduğunu anlatıp, günümüzde ise laik kapitalist nizam ile sahip olduğu bozuk fikirlere dikkat çekti.

Hizb-ut Tahrir’in kurucusu Takiyuddin Nebhani’nin “Suç ender görülüyorsa insan, sık görülüyorsa nizam bozuktur” sözünden hareketle çözümün bozuk nizamda olduğu yerine Raşidi Hilafet Devleti’nin kurulup İslam nizamı ile hükmedildiğinde köklü çözümün gerçekleşeceğinin altı çizildi.

ABDULLAH İMAMOĞLU

Sunumun ardından sıcak bir atmosferin hakim olduğu programa katılımcılardan gelen değerlendirmeler dinlenip, sorular yanıtlanarak devam edildi.

#TehlikeninFarkındamısınız

 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.