BASIN AÇIKLAMALARI

"Ey iman edenler! Müminleri bırakıp da kafirleri dost edinmeyin" [en-Nisaâ 144]

Doğrusu Amerika'ya dostlukta sınır tanımayan Türkiye yöneticilerinin, sömürgeci kafir Amerika tarafından işgal edilen Afganistan'ı savunan mücahit Müslümanları terörist olarak nitelendirmesi apaçık bir saptırmadır.

04-05 Şubat 2010 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezinde ana gündem maddesi Afganistan olan NATO Savunma Bakanları gayri resmi toplantısı yapıldı. NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen'in başkanlığında ve Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün ev sahipliğinde yapılan toplantıya ABD Savunma Bakanı Robert Gates'in de aralarında bulunduğu 28 ittifak üyesinin savunma bakanları katıldı.

Doğrusu Amerika'ya dostlukta sınır tanımayan Türkiye yöneticilerinin, sömürgeci kafir Amerika tarafından işgal edilen Afganistan'ı savunan mücahit Müslümanları terörist olarak nitelendirmesi apaçık bir saptırmadır. Toplantıda konuşma yapan Abdullah Gül şöyle demiştir: " ...Böylece teröristlerle halk arasına güçlü bir set çekmiş oluruz..."

قَاتَلَهُمُ اللَّهُ أَنَّى يُؤْفَكُونَ

"Allah onları katletsin nasıl da döndürülüyorlar![Münafikun 4]

Türkiye yöneticilerinin Müslüman kardeşlerimizin imdadına yetişecekleri yerde Allah'ın her günü Müslümanları katleden NATO gibi bir küfür kurumuna ev sahipliği yapmaları gerçekten İslam'a ve Müslümanlara karşı büyük bir hıyanettir. Afganistan, Irak ve Pakistan demeden dünyanın dört bir tarafında Müslümanları katletmenin ve İslam beldelerini sömürmenin planlarını yapan eli kanlı terörist Amerikan Savunma Bakanı Gates'i askeri törenle karşılamaları büyük bir aymazlıktır.

 

Ey Müslümanlar!

İslam'ı sırtlarının arkasına atan, Amerika gibi sömürgeci kafirleri dost edinerek sizleri ve akide kardeşlerinizi hiçe sayan, beldelerinizi sömürgeci kafirler ile kurumlarının mesken tutuğu bir yere çeviren, Müslüman kardeşlerinize terörist yaftası vurmayı bir alışkanlık haline getiren bu ruveybida yöneticilere katlanmak zorunda değilsiniz! Zira muhlis siyasi bir parti Hizb-ut Tahrir ile çalışarak sizleri geçmişte olduğu gibi bugün de dünyanın efendisi yapacak olan Raşidi Hilafet Devleti'ni kurabilirsiniz.

 

حزب التحرير

Hizb-ut Tahrir Türkiye Resmi Sözcülüğü

PDF'i indirmek için tıklayınız

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.