BASIN AÇIKLAMALARI

Türkiye-Pakistan-Afganistan Zirvesi Amerika'nın İşgalini ve Müslümanları Katletmesini Meşrulaştıran Bir Zirvedir

Amerika, 2001 sonunda işgal ettiği Afganistan'daki bataklığından çıkış yolları ararken, konuyla ilgili zirve üzerine zirve düzenleniyor.

Türkiye'nin girişimiyle Türkiye-Pakistan-Afganistan üçlü zirvenin ilki 1 Nisan 2007'de Ankara'da, ikincisi 6 Aralık 2008'de İstanbul'da, üçüncüsü 30 Nisan 2009 Ankara'da, en son olarak Türkiye'nin ev sahipliğinde 25 Ocak 2010'da İstanbul'da Türkiye-Pakistan-Afganistan cumhurbaşkanları arasında yapıldı. Zirvede başta terörizmle mücadele ve eğitim konuları olmak üzere birçok hususlar ele alındı ve sembolik bir sonuç bildirgesi hazırlandı.

Amerika, 2001 sonunda işgal ettiği Afganistan'daki bataklığından çıkış yolları ararken, konuyla ilgili zirve üzerine zirve düzenleniyor. Nitekim 25 Ocak 2010'da İstanbul'da Türkiye-Pakistan-Afganistan cumhurbaşkanları arasında yapılan üçlü zirvenin yanı sıra dün 26 Ocak 2010'da Afganistan'a komşu ülkeler arasında yapılan Asya'nın Kalbinde Dostluk ve İşbirliği Zirvesi ile yarın 28 Ocak 2010 perşembe günü Londra'da yapılacak olan Afganistan konferansı Amerika'nın işgali ile Kabil şerifi Karzai'nin başında olduğu işgal hükümetini meşrulaştırma zirveleridir.

Aslında Amerika, sekiz yıldan beri işgal edip binlerce Müslümanı katlettiği Afganistan'da bir gurup Müslüman mücahit karşısında çaresiz kalmış ve bitap düşmüştür. Nitekim NATO kuvvetlerinin komutanı ABD'li General Stanley McChrystal'in: "Asker olarak, yeterince savaştığımızı düşünüyorum. Bütün savaşlarda olduğu burada da siyasi çözümün kaçınılmaz olduğuna inanıyorum" şeklindeki açıklaması Amerika'nın bu acziyetini ve çaresizliğini açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Amerika'nın sekiz yıldan beri işgalle ve savaşla kazanamadığı başarı, Müslümanların hain yöneticileri liderliğinde yapılan bu tür hıyanet zirveleriyle siyasi manevralar üzerinden kazandırılmaya çalışılmaktadır.

 

Ey Türkiye'deki Müslümanlar!

İslam'ın ve tüm dünyadaki Müslümanların baş düşmanı Amerika, bir gurup hayırlı mücahit karşısında böylesi ağır yara alıyorsa Müslüman ordular harekete geçmiş olsaydı onun hali nice olurdu! Ne üzücüdür ki başımızdaki bu hain yöneticiler, bir zamanlar "Allahuekber" diyerek kafirleri bozguna uğratan Müslüman orduları, Amerika'nın işini bitirmek amacıyla harekete geçirmek yerine onları kışlalara hapsetmelerinin yanı sıra sizlerin hatta dünyadaki tüm insanlığın can düşmanı olan Amerika'yı içine düştüğü bu çıkmazdan kurtarmanın derdine düşmüşlerdir.

قَاتَلَهُمُ اللَّهُ أَنَّى يُؤْفَكُونَ

"Allah onları katletsin. Nasıl da döndürülüyorlar!"

 

حزب التحرير

Hizb-ut Tahrir Türkiye Resmi Sözcülüğü

PDF'i indirmek için tıklayınız

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.